Studenckie Koło Naukowe Medycyny Ratunkowej "COR" działa przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie i skupia studentów ratownictwa medycznego.

1. Kim jesteśmy?
Kiedy mówimy sami o sobie, nazywamy się "Cornikami", kiedy mówią o nas, używają poważnego określenia "członkowie koła naukowego COR". Pośród nas znajdziesz ludzi pełnych powagi, ale i tych, których podstawową cechą jest bardzo głośny śmiech. Jedno jest pewne, wszyscy chcemy być ratownikami medycznymi, każdy z nas chce być jak najlepszy w swoim zawodzie, dlatego nasze Koło ma rację bytu. Istniejemy po to, by nasza trzyletnia ścieżka edukacyjna nie była tylko wesołą ścieżką stereotypowego studenta. Między jedną sesją, a drugą działamy, działamy i jeszcze raz działamy!

2. Co robimy?
Student ratownictwa medycznego, który wstąpi w nasze skromne progi, na pewno się nie zawiedzie. Koło Naukowe pozwala na bardzo twórcze spędzanie czasu, gdyż nasz kierunek jest stosunkowo nowy, świeży i daje duże pole do popisu.

Prowadzenie szkoleń z pierwszej pomocy każdy z nas ma w małym palcu, gdyż szkolimy wszystkich, małych i dużych, przedszkolaków i seniorów, nasze fantomy zwiedziły bardzo wiele miejsc, ale jest jeszcze całe mnóstwo instytucji, w których nas nie było! Wystarczy nas tylko zaprosić!

Uświetniamy wszelkiego rodzaju imprezy pokazami medycznych czynności ratunkowych, mamy na swoim koncie wypadki komunikacyjne, niedoszłych topielców, zmiażdżonych przez pociąg etc. Każda z pozoracji cieszyła się dużą popularnością, dzięki czemu zaistnieliśmy w mediach. Pisały o nas Nowiny Nyskie, Nowa Trybuna Opolska, zobaczyć nas można było w TVP Opole.

Jesteśmy wszędzie tam, gdzie potrzebna jest nasza pomoc!

Organizujemy zbiórki krwi we współpracy z Centrum Krwiodawstwa w Opolu, wspomagamy także organizacje skupiające dawców szpiku kostnego.

Oprócz akcji charytatywnych, zajmujemy się także własnym rozwojem intelektualnym poprzez liczne sympozja i konferencje, wyjeżdżamy na Mistrzostwa Ratownictwa Medycznego o zasięgu krajowym, ale i organizujemy własne, dla studentów PWSZ Nysa. Bierzemy udział w takich wydarzeniach jak Manewry Ratownicze "Lotnisko 2011", o których mówią czołowe polskie media.

3. PRAGNIEMY WSPÓŁPRACY!
Jesteśmy otwarci na współpracę z każdym, ze szkołami, instytucjami, fundacjami, organizacjami, służbami ratowniczymi i porządkowymi. Żadna oferta nie zostanie bez odzewu! Zrobimy pokaz, zrobimy szkolenie, podzielimy się wiedzą, ale i chętnie coś zobaczymy, dowiemy się, wymienimy doświadczeniem. Każda nić współpracy jest dla nas ważna i warta uwagi!