8. Nyski Festiwal Nauki
12-13 września 2012


[Rozmiar: 43900 bajtów]
Kolejna edycja Nyskiego Festiwalu Nauki już za nami, uczestniczyliśmy w niej po raz kolejny. Tym razem członkowie Koła Naukowego "COR" zaprezentowali pokaz czynności jakie wykonuje profesjonalny Zespół Ratownictwa Medycznego na miejscu wypadku.
Kierowca samochodu osobowego, z niewiadomych przyczyn, uderzył w drzewo. Zespół zastał przytomnego mężczyznę, którego ewakuował z pojazdu przy pomocy kamizelki Kendricka i deski ortopedycznej. W trakcie badania urazowego, poszkodowany stracił przytomność i doszło do zatrzymania krążenia. W wyniku czynności resuscytacyjnych podjętych przez Zespół, czynności życiowe powróciły i poszkodowany mógł zostać przewieziony, w stanie ciężkim, do szpitala.

GALERIA

[Rozmiar: 53297 bajtów]
Szkolenie w Konradowej
2 września 2012


[Rozmiar: 48060 bajtów]
Tym razem zawitaliśmy na dożynkach we wsi Konradowa. Celem naszej wizyty było pokazanie mieszkańcom jak udzielać pierwszej pomocy w przypadku zatrzymania krążenia. Najpierw prezentowaliśmy wszystkim przybyłym zasady postępowania, a następnie każdy miał możliwość, jeśli tylko chciał, przećwiczyć pierwszą pomoc na fantomie.
Spotkaliśmy się z zainteresowaniem zarówno dorosłych, jak i dzieci. Szczególnie te drugie tłumnie gromadziły się przy fantomach.

GALERIA